کناره‌گیری «دنیل دی ـ لوییس» از بازیگری

[ad_1]

«دنیل دی ـ لوییس» تنها بازیگری که سه تندیس اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کرده، اعلام بازنشستگی کرد.

به گزارش ایسنا، «گاردین» نوشت: «دنیل دی ـ لوییس» بازیگر باسابقه انگلیسی که در ویدیو‌هایی چون «خون به پا می‌شود»، «لینکلن» و «پای چپ من» ایفای نقش کرده، از بازیگری کناره‌گیری کرد.

سخنگوی این بازیگر اعلام کرده، ویدیو بعدی «دی ـ لوییس» ۶۰ ساله، آخرین ویدیو او خواهد بود. او در ویدیو «Phantom Thread» دوباره جلوی دوربین «پل توماس اندرسن» کارگردان «خون به پا می‌شود» خواهد رفت.

در بیانیه‌ای که در این‌باره منتشر شده،‌ آمده است: «دنیل دی ـ لوییز» دیگری به عنوان بازیگر فعالیتی نخواهد داشت. او عمیقا از تمام همکاران و تماشاگران در تمام این سال‌ها سپاسگزار است. این یک تصمیم شخصی است و او و نمایندگانش دیگر اظهارنظری در این رابطه نخواهند داشت.

این ستاره سینما پیش از این هم از شغلش فاصله گرفته بود؛ «دی ـ لوئیس» اواخر دهه ۱۹۹۰ مجذوب کفاشی شد و به فلورانس ایتالیا رفت تا آن‌طور که گفته می‌شود زیر نظر «استفانو بمر» کفاش معروف ایتالیایی آموزش ببیند.

«دی- لوییس» پس از پنج سال با ویدیو «دار و دسته نیویورکی» (۲۰۰۲) ساخته «مارتین اسکورسیزی» بار دیگر به سینما بازگشت و برای این ویدیو بار دیگر نامزد اسکار شد. او اولین اسکارش را برای «پای چپ من» (۱۹۸۹) به دست آورد و برای بازی در «خون به پا می‌شود» (۲۰۰۷) یک اسکار دیگر کسب کرد. وی در سال ۲۰۱۳ برای بازی درخشان در ویدیو «لینکلن» برای سومین بار برنده اسکار شد.

 

«دی ـ لوئیس» در سال ۱۹۷۱ با ویدیو «یکشنبه؛ یکشنبه لعنتی» وارد دنیای بازیگری شد. او از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۷ در ۱۹ ویدیو ایفای نقش کرد که مهمترین آن‌ها«گاندی» ۱۹۸۲، «لباس‌شوئی زیبای من» ۱۹۸۵۵، «اتاقی با یک چشم‌انداز» ۱۹۸۵، «سبکی تحمل‌پذیر هستی» ۱۹۸۸، «آخرین موهیکان» ۱۹۹۲، «به نام پدر» ۱۹۹۳ و «مشت‌زن» ۱۹۹۷ بودند.

«دی ـ لوئیس» به عنوان یکی از گزیده‌کارترین بازیگران صنعت ویدیو‌سازی شناخته می‌شود، به طوری در ۱۰ سال گذشته تنها در چهار ویدیو به ایفای نقش کرده. او از سبک متد اکتینگ در بازیگری پیروی می‌کند و به تحقیق درباره نقش‌هایش مشهور است. معمولاً در طول دوره ویدیوبرداری، او به طور کامل در نقش خود باقی می‌ماند.

«دنیل دی ـ لوئیس» در ژوئن ۲۰۱۴ در جریان مراسم تولد ملکه انگلستان به دریافت عنوان شوالیه مفتخر شد و با عنوان «سر دنیل مایکل بلیک دی – لوئیس» شناخته می‌شود.

banifilm.ir

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *